30-річчя незалежності України

Uncategorized

Тридцять років для історії людської цивілізації – це лише одна мить. Для України, з часу здобуття нею незалежності в 1991 р., ці тридцять років умістили цілу епоху, наповнену подіями і процесами доленосного значення. У сферу міжнародного життя Україна увійшла не як зовсім невідома країна.

Вона була однією з держав – фундаторів ООН, брала активну участь у зовнішньоекономічних зв’язках. Її добре знали в міжнародних культурних і спортивних колах. Додала їй і сумної слави трагедія Чорнобиля, що стала по суті, екологічною катастрофою вселенського масштабу. Згідно з міжнародним правом держава народжується не в результаті визнання іншими державами, а як наслідок волевиявлення своїх громадян, рішення народу. Акт про проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р. знайшов підтвердження під час всенародного референдуму 1 грудня 1991р.

У новітній історії України є дата, яку можна назвати найважливішою: 24 серпня 1991 року.

Площа Жовтневої революції (нині Майдан Незалежності) під час святкування Дня незалежності 16 липня 1991 року.

Хода на Хрещатику на честь Дня Незалежності 16 липня 1991 року.

Це – День Незалежності, який ми відзначаємо вже тридцять років поспіль. Цього дня тридцять років тому народилася Незалежна Україна. Відбулася подія, про яку мріяли десятки поколінь українського народу впродовж багатьох століть.

Двічі у середині XVII та на початку ХХ ст., українці намагалися збудувати незалежну державу. Багаторічні жорстокі війни, що велися в ім’я досягнення незалежності, через різні причини не завершилися успіхом. Проте в цих війнах гартувалася воля українського народу, зростала його національна самосвідомість, народжувалися традиції, які впливали на ментальність українців, змушували їх не забувати під чужоземним пресингом, чиїх батьків вони діти.

Тридцять років тому Україна вступила в абсолютно нову епоху, нову якість, яка матеріалізується у зовсім іншій державі, іншому суспільстві, іншій нації. За масштабами і радикальністю змін, які приніс цей поворот історії, його можна порівняти з хрещенням Київської Русі.

Проголошення незалежності України поклало початок тривалим і дуже складним трансформаційним процесам. Незалежність і державність зріли у глибинах нашого тисячолітнього минулого і проростали навіть у часи бездержавності, національного та соціального гніту. Наш народ пам’ятає і радість перемог, і гіркоту поразок, тріумфи і приниження, героїв і відступників.

Тому, відзначаючи День незалежності України, ми глибоко усвідомлюємо: сучасним і майбутнім поколінням належить завершити те, за що боролися кращі представники українського народу. І ця висока мета має додати всім нам сил і натхнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *